موفقیت در کسب و کار آنلاین به عنوان کارآفرین پیشگامبرخی از کسب و کار آنلاین‌ها در بازاری شروع به کار می‌کنند که تا پیش از آنها هیچ کسی به آن وارد نشده است. آنها برخی اوقات بازار یا صنعت را ساخت می‌کنند و باید به عنوان پیشگام آن، با تمام موانع اولیه روبرو شوند. به بیان دیگر آنها راه را برای بقیه باز می‌کنند.

مقاله‌های مرتبط:
آموزش: معرفی استراتژی‌های بازاریابی پیشگام و پیرو
استراتژی های رشد از زبان یک کسب و کار آنلاین تکنولوژی

کارآفرینان پیشگام هیچ راهنما یا آموزشی در صنعت مورد نظرشان ندارند. آنها اولین هستند و کسی نیست که از او پیروی کنند. چالش این نوع از کسب و کار آنلاین، علاوه بر ساخت صنعت جدید و حل موانع آن، راضی کردن بقیه به خرید محصولات و خدماتی است که تا پیش از آنها وجود نداشته‌اند. در ادامه‌ی این مقاله‌ی وبلیان نکاتی را از زبان کارآفرینان پیشگام بیان می‌کنیم که در پیشرفت اولیه مفید خواهند بود.
از افراد منفی‌باف دور شوید
نانی دِلاپِنا موسس و مدیرعامل کسب و کار آنلاین Emblematic، از شرکت‌های پیشگام در زمینه‌ی واقعیت افزوده و مجازی در این مورد می‌گوید: «من روزهای اولیه‌ی کارم را به یاد می‌آورم که اطرافیان، به من انرژی منفی می‌دادند. آنها می‌گفتند که من هیچ‌گاه موفق نخواهم شد. من آنها را نادیده گرفتم و به تلاش برای تاسیس کسب و کار آنلاینم ادامه دادم. ابتدا شغلم را ترک کردم و سپس به دنبال راهی برای ساخت محصولم گشتم. امروز فقط یک جمله در خاطر من مانده و آن اینکه همیشه راهی برای حل کردن مسائل وجود دارد.»

افراد را با خود همراه کنید
نانی در ادامه‌ی صحبت‌هایش به این نکته اشاره می‌کند که هنر اصلی موسس کسب و کار آنلاین پیشگام، همراه کردن دیگران و علاقه‌مند کردن آنها به طرح و محصول کسب و کار آنلاین است. شما باید تلاش کنید با مهارت رهبری خود، دیگران را همراه کنید. این مهارت نیز فقط با صحبت‌های قاطعانه یا تحکمی به‌دست نمی‌آید. بلکه باید لحن مناسب و انگیزشی را برای آن پیدا کنید.
ساده‌سازی و برون‌سپاری کنید
از دیگر توصیه‌های نانی، برون‌سپاری وظایف است. او معتقد است برخی کارها مانند امور مالی، بیمه و مدیریت نیروی انسانی نباید در داخل کسب و کار پیشگام انجام شوند. برون‌سپاری این سبک از وظایف در نگاه اول برای شرکت هزینه دارد اما در نهایت به آزاد شدن وقت موسس کسب و کار آنلاین و هدفمند شدن تلاش‌های او منجر می‌شود.
خودتان را بازطراحی کنید
چارلز نونی، موسس و مدیر عامل کسب و کار آنلاین MobiTV است. شرکت او از پیشگامان صنعت پخش محتوای رسانه‌ای زنده برای گوشی‌های هوشمند است. او اعتقاد دارد که پس از شروع کار کسب و کار آنلاین و موفقیت‌های اولیه، بازار تغییر کرده و شرکت آنها نیز مجبور به تغییرات اساسی شده است. او در توصیه‌ی خود بیان می‌کند که حتی اگر در صنعتی پیشگام هستید، پس از مدتی باید با نیازهای همان صنعت همراه شده و تغییرات لازم را در شرکت، خدمات و محصولاتتان ساخت کنید.

مراقب موانع باشید
به هر حال شما اولین فردی هستید که در مسیر قدم می‌گذارید. نونی معتقد است افراد پیشگام باید دقت بالایی در کشف موانع ناشناخته داشته باشند. از نظر او ابتدا باید نقاط قوت تیم را شناسایی کرده و در مواقع مواجهه با موانع، افراد مناسب را برای حل آنها انتخاب کنیم. انتخاب مسیر نیز از دشوارترین چالش‌های یک کارآفرین پیشگام است. مسیری که کمترین موانع را داشته و از حداکثر پتانسیل افراد تیم برای موفقیت استفاده کند.
اولین پیروزی را کسب کنید
نونی در این باره می‌گوید: «در روزهای اولیه‌ی شروع کار کسب و کار آنلاین پیشگام، شک و تردید از جانب همه‌ی افراد شما را فرا می‌گیرد. مخاطبان، سرمایه‌گذاران و حتی کارمندان با شکی زیاد به محصول و هدف نگاه می‌کنند. بهترین راه برای رهایی از این وضعیت، به‌دست آوردن اولین پیروزی و رسیدن به هدف اولیه (هرچند کوچک) است. فراموش نکنید که وظیفه‌ی شما به عنوان رهبر تیم، ساخت روحیه‌ی اعتماد به نفس در اعضا و هرکسی است که شما را دنبال می‌کند. هر چقدر هم که آماده باشید، به هر حال موانع ناشناخته در مسیر شما قرار خواهند گرفت. برای آنها آماده باشید و از همان روز اول به دنبال پیروزی‌های کوچک و بزرگ باشید. با این کار انرژی و تفکر مثبت را از روز اول در تیم و سرمایه گذاران ساخت می‌کنید.بیشتر بخوانید:


داستان طرد شدن و شکست بزرگ‌ترین کارآفرینان دنیا
باورهای محدودکننده‌ای که باعث شکست کسب‌وکار می‌شوند
نکاتی برای متقاعد کردن بهتر مخاطبان
نکاتی در مورد سرمایه‌گذاری روی کسب و کار آنلاین با بودجه شخصی
چرا کارآفرینان باید همیشه کنجکاوی خود را حفظ کنند
https://www.zoomit.ir/2018/4/2/270301/top-tips-from-entrepreneur-pioneers/

کلیدواژه : entrepreneurpioneer
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان