ارسال خودکار پست های وردپرس در تلگرام

ارسال خبرنامه در وردپرس توسط تلگرام


 

سلام؛

امروزه استفاده از نرم افزار تلگرام بر روی گوشی های تلفن همراه و کامپیوتر بسیار رایج شده و افراد پیام ها و اطلاعات خود را به راحتی با این نرم افزار جا به جا می کنند. به همین دلیل افرادی که با سایت ها و برنامه ها سر و کار دارند فکرهای جالبی می کنند و دست به اقداماتی می زنند که بتوانند با کمک تلگرام کارهای بزرگ تری انجام دهند.امروز به یکی از این ایده های فوق العاده برای ارسال پست اتوماتیکبه تلگرام می پردازیم! به نظر شما چطور چنین چیزی ممکن است؟!
همانطور که حتما می دانید در تلگرام ربات هایی وجود دارند که به صورت اتوماتیک قادر به ارسال پیام ها می باشند و افراد با کمک گرفتن از این ربات ها می توانند در گروه ها و یا محیط های شخصی برای یکدیگر پیام ارسال کنند. حال افزونه ی (Teletter (Telegram Newsletterبه ما کمک می کند تا با ادغام کردن ربات تلگرام و وردپرس، خبرنامه هایی را به کاربران ارسال نماییم. به نظر شما آیا با کمک تلگرام سریع تر و بهتر نمی توانیم خبرنامه های خود را ارسال کنیم؟! فکر می کنم شما هم مشتاق هستید تا با این افزونه آشنا شوید…

 

افزونه Teletter Telegram Newsletter


 

افزونه ی” Teletter Telegram Newsletter”، افزونه ای کاربردی برای ارسال خبرنامه توسط ربات تلگرام برای کاربران شما می باشد که به تازگی برای وردپرس ساخته شده و با سایت وردپرسی ما ادغام می شود و شروع به فعالیت می کند.
قبل ار نصب افزونه باید رباتی در تلگرام بسازیم و API مخصوص به خود را دریافت نماییم. پس اگر موافق باشید با هم یک ربات می سازیم…

آموزش ساخت ربات تلگرام


 

برای ساخت ربات تلگرام اول از همه باید از botfather@ استفاده کنیم، در صفحه ای که در نرم افزار تلگرام به نام تلگرام پدر باز می شود می توانیم فعالیت خود را انجام داده و ربات جدید بسازیم.

botfather-weblian

حال بر روی گزینه ی Start کلیک می کنیم تا بتوانیم فعالیت های خود را در محیط تلگرام پدر شروع کنیم و در آن کلمات مورد نظر را برای ساخت ربات وارد نماییم.پس از وارد کردن Start توضیخاتی برای دریافت هر امکانی در تلگرامرا برای شما می فرستد که به صورت یک راهنما (help) می باشد.

start-telegram-weblian

حال ما بر روی لینک newbot/ کلیک می کنیم. از ما می خواهد که نامی برای ربات خود در نظر بگیریم. به عنوان مثال من نام “طراحی سایت حرفه ای” را انتخاب میکنم. پس از وارد کردن نام پیامی ارسال می کند حاوی درخواست ورود نام کاربری که انتهای آن حتما باید از کلمه ی bot استفاده شده باشد. به عنوان نمونه weblianbot.

robot-info-weblian

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید پس از انجام عملیات گفته شده هم آدرس ربات تلگرام را به ما داده و هم API مورد نظر را در اختیار ما قرار می دهد. با کلیک بر روی لینک ربان وارد صفحه ی تلگرام آن شده و با کلیک روی Start می توانید پیام خود را وارد کنید.
حال نوبت به نصب و راه اندازی افزونه “Teletter Telegram Newsletter” رسیده است. افزونه را در وردپرس نصب و فعال می کنیم. پس از این کار دکمه ای با عنوان API تلگرام در منوی سمت راست وردپرس مشاهده خواهد شد.

telegram-weblian

با ورود یه آن می توانیم تنظیمات را مشاهده کنیم. این افزونه کاملا فارسی است و به راحتی می توانید با آن کار کنید!

API تلگرام


API-telegram-weblian

با توجه به شماره هایی که با رنگ قرمز در تصویر بالا مشخص شده در مورد هر گزینه توضیح می دهیم.

۱- Token دریافتی از تلگرام برای روبات را وارد کنید>> کد API که تلگرام پدر برای شما ارسال کرده بود را در این قسمت وارد نمایید تا شناسایی شود و وردپرس شما به ربات متصل شود.
۲- انتخاب متد ارتباط با تلگرام>> دو نوع بروز رسانی برای ارتباط خبرنامه با تلگرام مشخص شده که می توانید حالت اتوماتیک یا دستی را مشخص کنید.
۳- تعداد درخواست اتوماتیک برای دریافت اعضای جدید در روز>> با توجه به ثبت نام کاربران در روز می خواهید نوع درخواست به چه صورت باشد؟هر ساعت، دو بار در روز و روزانه! به هر گونه ای تمایل دارید مشخص کنید.
۴- محدود کردن آپدیت های جدید در هر بار ارتباط با تلگرام>> در این بخش می توانید بروز رسانی های جدید تلگرام را در پیام های جدید کنترل کنید.
۵- سبک کردن درخواست ها به سرور>> در این بخش اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید، می توانید درخواست ها را محدود نمایید تا فشاری بر سرور وارد نشود.
۶- ارسال به همه کاربران یا کاربران فعال>> می خواهید خبرنامه ی شما به کاربران فعال ارسال شود و یا همه ی اعضای سایت! در این بخش مشخص نمایید.
۷- پیام خوش آمد برای اعضای جدید>> هر کاربری که به تازگی عضو می شود می تواند پیامی جهت خوش آمدگویی دریافت نماید.

telegram-setting-weblian

۸- دستور تعریف شده برای لغو عضویت>> اگر می خواهید در بعضی موارد عضویت افراد لغو شود، دستور مورد نظر را وارد نمایید.
۹- متن پیام لغو عضویت>> پیامی که برای لغو عضویت به کاربر ارسال می شود را وارد کنید.
۱۰- رمز مدیر>> اگر می خواهید افرادی را به عنوان مدیر برای ربات تلگرام خود تعیین کنید می توانید رمزی را برای او در نظر گرفته تا با وارد کردن این رمز در تلگرام یکی از مدیران ربات شود.
۱۱- ارسال پیام به مدیر ربات>> مشخص می کنید که در چه صورتی پیام به مدیر ربات ارسال شود. در صورت عضویت جدید، لغو عضویت و…
۱۲- قابلیت ارسال خبرنامه هنگام ایجاد post>> با فعال کردن این گزینه، از این پس هر پستی که ایجاد کنید به صورت خبرنامه توسط ربات تلگرام ارسال خواهد شد.
۱۳- قابلیت ارسال خبرنامه هنگام ایجاد page>> در صورتی که می خواهید در هنگام ساخت هر برگه ای در سایت، برای کاربران ارسال شود می توانید این گزینه را فعال کنید.
۱۴- قابلیت ارسال خبرنامه هنگام ایجاد portfolio >> چون در وبسایت تست من، بخش نمونه کارها موجود است، پس می توان با فعال کردن این گزینه در صورت اضافه شدن هر نمونه کاری نیز به کاربر خبرنامه ارسال کرد.

در پایان بر روی گزینه ی ذخیره ی تنظیمات کلیک کنید.

اعضای خبرنامه از کجا می آیند؟!
واضح است که شما پس از ساخت ربات و فعال کردن آن در یک گروه می توانید به تمامی اعضایی که در آن گروه هستند، خبرنامه ارسال کنید. باز هم مبهم است؟
ما API کد دریافت کردیم تا تلگرام خود را به سایت وردپرسی متصل کنیم و این دو را رابط کنیم پس تمامی اعضای موجود در گروه در لیست اعضای خبرنامه در وردپرس قرار خواهند گرفت. لیست اعضای خبرنامه کجاست؟
اگر با دقت دیده باشید یکی از گزینه های دکمه ی API تلگرام گزینه ی “اعضای خبرنامه” است.

چگونه و از کجا باید خبرنامه ی خود را ارسال کنیم؟
خاطرتان هست که در بخش تنظیمات گزینه هایی را مشخص کردیم تا در صورت نوشتن آن ها، خبرنامه ارسال شود؟ گزینه هایی مثل پست، برگه و…
حال می توانیم به یکی از این بخش ها رفته و جعبه ی مربوط به خبرنامه را در آن مشاهده کنیم…

telegram-newsletter-weblian

به این صورت شما می توانید به راحتی مطالب خود را در تلگرام خبرنامه کنید!

ویژگی های افزونه Teletter Telegram Newsletter


 

 • بروز رسانی اتوماتیک و منظم
 • اضافه شدن کاربران به صورت کاملا اتوماتیک به لیست خبرنامه
 • ارسال خبرنامه در هنگام انتشار محتوا یا بروز رسانی مقاله ای در سایت وردپرسی
 • داشتن تنظیمات پیشرفته جهت ارسال خبرنامه به صورت سفارشی یا از طریق آدرس و یا هر دو شکل موجود
 • امکان ایجاد محدودیت در بروز رسانی های متعدد افزونه توسط API
 • تنظیم زمانی مشخص برای بروز رسانی (ساعتی، روزانه و یا هفتگی)
 • امکان بروز رسانی دستی
 • پشتیبانی از پست های سفارشی
 • نمایش کاربران غیر فعال شده
 • وجود تنظیمات فارسی
 • امکان ارسال خبرنامه به تمامی اعضا یا فقط کاربران فعال
 • امکان مشخص کردن مدیر جدید برای ربات تلگرام 
 • امکان ارسال تصویر به همراه نوشته در پنل ادمین وردپرس به کاربران
 • نمایش تمامی پیام های ارسال شده به کاربران در پنل مدیریت
 • در صورتی که کاربری عضو می شود و یا عضویتش غیر فعال می شود به مدیر اطلاع داده خواهد شد.

پاورقی…

در پاورقی آموزش امروز سری به ربات تلگرام می زنیم تا ببینیم چطور می توان ربات را به گروه ها اضافه کنیم…

بر روی گزینه ی “info” در صفحه ی تلگرام ربات کلیک کنید. از این بخش می توانید هم تصویری برای ربات انتخاب کنید و هم نام آن را تغییر دهید. با کلیک بر روی گزینه ی “Add Group” می توانید گروه های متعددی را که درتلگرام دارید اضافه کنید.

robot-setting-weblian

همچنین با کلیک بر روی گزینه ی “Send message” می توانید پیام های خود را به صورت دستی ارسال کنید. و اگر تصمیم دارید که روزی ربات خود را حذف کنید با زدن گزینه ی قرمز رنگ “Stop and block bot” آن را غیر فعال کنید.

جمع بندی!


 

تلگرام نرم افزاری برای برقراری ارتباطات بین افراد است که امروزه جایگاه ارزشمندی پیدا کرده و گرایش افراد به سمت آن زیاد است.حال تصور کنید با این نرم افزار بتوانیم تمامی پیام های مهم سایت خود یا نوشته های خود را به صورت خبرنامه اطلاع رسانی کنیم! با این کار می توانیم هم خیلی عالی و هم سریع عمل کنیم و به کاربران خود اطلاع رسانی کنیم. این کار مستلزم داشتن گروه های کاربری در تلگرام خود می باشید تا بتوانید به راحتی از وبسایت وردپرسی خود خبرنامه ارسال کنید.

دانلود افزونه ی Teletter Telegram Newsletter

دانلود افزونه

منبع

http://hamyarwp.com/teletter-telegram-newsletter/

 

 

دیدگاه کاربران
 • Melaniehycle ۲ آبان ۱۳۹۵ / ۳:۲۷ ب.ظ

  XRumer 12.0.19 is the BEST

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان