روش های جدید طراحی سایت در ۲۰۱۶

۱۱ روش طراحی وب برای سال ۲۰۱۶

 

آیا شما برای سال ۲۰۱۶ آماده اید؟ بیایید روش‌های طراحی وب سایت را در این سال با هم مرور کنیم.

سال جدید با تعداد زیادی تکنیک و روش های جدید خواهد آمد، اما به احتمال زیاد آنچه غالب است ادامه چیزهایی است که ما در پایان سال ۲۰۱۵ شروع به دیدنشان نمودیم. ویدئو، الگوهای عمودی، رابط های الهام گرفته از طراحی مواد و سایت های سبک اسلاید بیشتر مورد توجه هستند.

در اینجا، ما ۱۱ روش طراحی وب (و تعداد زیادی از نمونه های بزرگ) که طراحان در سال ۲۰۱۶ زیاد با آن ها سر و کار دارند، آورده شده است. (با کلیک کردن روی لینک­ها و همچنین دیدن فضای برخی از این سایت ها، واقعا از آنها اطمینان حاصل کنید. تعداد روش ها در رابط کاربری به فراوانی تعداد تصاویر می باشد.)

 

روش های طراحی سایت ۲۰۱۶

الگوهای عمودی و اسکرولینگ

تمایل بیشتر کاربران به استفاده از تلفن همراه به صورتی هست که ترافیک های مربوط به تلفن همراه می تواند با ترافیک دسکتاپ در این سال برابر باشد- این به معنی این خواهد بود که سایت های بیشتری با جریان عمودی برای کاربران طراحی می شود.

چند سال پیش، همه ما پایان اسکرول در طراحی وب سایت را ماسکچ‌ها کردیم که تنها برای بازگشت خروشان آن به عنوان یک ابزار تعامل مهم بود. صفحه نمایش های کوچکتر کاربران را مجبور به اسکرول بیشتر و طراحان را مجبور به ایجاد رابط کاربری می کند که ماهیتش خیلی بیشتر عمودی است.

رابط های کارتی شکل بیشتر

یکی از بزرگترین عناصری که از طراحی مواد سرچشمه می گیرد ظهور رابط‌های کارتی شکل بوده است. آنها در همه چیز از برنامه های داخل وب سایت ها گرفته تا تکه های پرینت شده وجود دارند. کارت های سرگرم کنند برای ایجاد و حفظ اطلاعات سازمان یافته در یک محفظه کاربر پسند هستند و برای کاربران جذاب می باشند. مزیت دیگر آنها این است که تقریباً بطور یکپارچه در سراسر دستگاه های کارتی کار می کنند به دلیل آنکه می توانند در سراسر یا پایین صفحه نمایش (یا هر دو) “ذخیره شوند”.

cart-colection-weblian

فیلم هایی با عناوین قهرمانی (سایت هایی با سبک فیلمی)  

طراحی وب سایت، فیلم ها را نیز در بر گرفته است. اتصالات به اینترنت با سرعت بالاتر و پلاگین های ویدئویی پیوسته بهتر، تجربه سبک فیلمی را بطور همه­جانبه برای بسیاری از وب سایت ها آسان تر نموده است. کلیپ های ویدیوئی از قطعه­ های کوچک به کلیپ های پیش نمایش تقریبا کامل رشد کرده اند. تصاویر واضح و با کیفیت بالا، یک تجربه آنلاین ویدئویی ایجاد نموده اند که برای کاربران جدید است، اما از دستگاه های دیگر، مانند تلویزیون آشناست.

intuition-weblian

christmasp-weblian

 

انیمیشن های کوچک

انیمیشن یکی از  روش های ۲۰۱۵ می باشد. انیمیشن های سبک قهرمانی، منجر به طراحی وب سایت برای آن دیوتهای کوچکی می شود که شما تقریبا از دست دادید. آنها همچنان به محبوبیتشان اضافه می شود، حتی اگر اندازه آنها کاهش یابد. انیمیشن عناصر رابط کاربری یک راه جالب برای کمک به تعامل با کاربران بوده، و به آنها چیزی را می دهد که آنها برای بارگذاری محتوا و ارائه یک عنصر شگفت انگیز منتظرند.

tiny-anymated-weblian

مهم ترین عامل در انیمیشن این است که مطمئن شوید که آن هدفی در پی دارد: چرا شما آن اثر را ایجاد می کنید و آن اثر دقیقا قرار است چه کاری انجام دهد؟

 

تایپوگرافی زیباتر

رابط های ساده، راه را برای ظهور تایپوگرافی های زیبا هموار کرده اند. (علاوه بر این از ابزارهای نوع وب قابل استفاده ­تری مانند فونت های گوگل و نرم افزار آدوب تایپ کیت به عنوان گزینه های اصلی برای ایجاد کتابخانه گسترده آنلاین برخوردار می باشند).

رابط هایی با فونت بزرگ و بولد، به حکومت ادامه می دهند زیرا آنها به خوبی با دیگر عناصر مرسوم کار می کنند. زمینه ساده­ای از حروف، فضای بیشتری را به عناصر دیگر می دهد و همچنین این پیام با صفحه نمایشی ارتباط برقرار می کند که بهتر قابل خواندن می باشد. ماهیت اصلی کار، جفت­شدن یک فونت قابل خواندن و گزیده اخبار سرگرم کننده است.

viens-weblian

hawk-weblian

 

تصاویر و طرح ها

تصاویر و طرح ها عناصر جالبی در طراحی وب سایت می باشند. آنها می توانند برای همه نوع سایت به کار روند و فقط برای کودکان نیستند. سبک های تصویری نیز مانند آیکون ها و دیگر عناصر رابط کاربری شروع به پیشرفت نموده اند. این روش از آن جهت خوب است که تصاویر به سایت حالت شخصی­ تری می دهند. چون که آیکن یک تصویر و یا طرح توسط کاربران بطور شخصی دست کشیده شده، دیده شده و حس می گردد. این می تواند منجر به ایجاد یک ارتباط با آنها گردد.

pictures-and-sketch-weblian

 

رنگ های بولدتر، روشن تر(با وایب ۸۰s )

رنگ های بولدتر و روشن تر شروع به ظهور با روند طراحی مسطح ( فلت ) کرده و همچنان ادامه دارند. اسناد و مدارک طراحی مواد گوگل تاییدی بر این ادعا است. فقط به اطراف Dribbble نگاهی انداخته و ببینید که رنگ در همه جای آن حضور دارد. این ها شاخص های کلیدی اند که رنگ سال آینده را تعیین می کنند. برخی از روند تغییرات رنگ در نوع استفاده از آن بسیار قابل شهود است. در حالی که در سال ۲۰۱۵  طرح هایی با رنگ یکنواخت تر مورد استفاده قرار می گرفتند، اما به پالت رنگ های بزرگتر و روشن تر همراه با وایب حدود ۱۹۸۰ تغییر جهت نمودند.

circles-weblian

 

همبرگر و پیکرنگاری بیشتر

آیکون ها، آیکون ها، آیکون­ها! از پیکرنگاری در آیکون همبرگر گرفته تا دیوت‌های پروژه­ های طراحی، مهم می باشد. طراحان بیشتر در حال انتشار UI و آیکون کیت و ساخت آیکون هایی اند که راحت تر از همیشه می توان با آنها کار کرد (و بسیار مقرون به صرفه اند). یکی از چیزهایی بزرگ دیگر که طراحان در حال آزمایش آن ها میباشند ، آیکون های بزرگ به لطف فرمت SVG می باشد.

primeit-weblian

 

افکت تاری واقعیت-تخیل

آیا آن سایت واقعی است یا انیمیشن؟ آیا مسیر از پیش تعیین شده یا می توانم آن را انتخاب کنم؟ گام بعدی در گیمیفیکیشن و طراحی فهمیدن این است که در پروژه های طراحی وب، چه چیزی واقعی و چه چیزی به وجود آمده (یا خیالی) است. نتایج بسیار خیره کننده می باشد.

وب سایت هایی که به شما اجازه انتخاب برای پیدا کردن مطالب جدید می دهند، نوعی از سفارشی سازی شخصی بوده و به نظر می رسد که کاربران آن را واقعا دوست دارند. همچنین این روش شامل ایجاد تصاویری است که به نظر می رسد واقعیست، اما شما می دانید که این طور نمی باشد.

bluestag-weblian coleman-weblian

 

وب سایت های همراه با اسلایدر

وقتی اسلاید وجود داشته باشد، وب سایت می تواند تصاویر را در یک قاب متحرک به نمایش بگذارد. قسمت بعدی تکامل اسلایدها شامل اسلایدهای تمام صفحه می باشد. هر اسلاید با محتوای جدید، کل صفحه نمایش را در بر می گیرد، که آن را می توان با یک کلیک یا اسکرول حرکت داد. کاربران می توانند با یک حرکت فیزیکی اسلایدها را جلو و عقب کنند. در ماه های آینده، دیدن مقدار زیادی – منظور ما بسیار زیاد است – از سایت های استفاده کننده از این زمینه را انتظار داشته باشید.

 

جمع بندی

از طریق مثال های فوق به راحتی دیده می شود که روش های طراحی وب مختلفی وجود خواهد داشت که طراحان در سال آینده روی آنها تمرکز خواهند کرد که ترکیبی (و نقطه اوج) از روش های متعدد سال گذشته است. با دقت نگاه کنید، شما خواهید دید که بسیاری از این سایت ها از عناصر متعدد روش های این لیست برای ایجاد وب سایت های تعاملی و جذاب استفاده می کنند.

شما بیشتر در مورد چه روش هایی در سال ۲۰۱۶ هیجان زده اید؟ آیا در فهرستی که آوردیم وجود دارد؟ به گفتگو در کامنت های زیر ملحق شوید.

 

 

منبع:

http://designmodo.com/web-design-trends-2016

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان