آموزش انتخاب دامنه برای سایت

نام دامنه من چه باید باشد؟

دامنه چیست؟

یک دامنه مانند weblian.ir  میتواند نمایانگر آدرس خیابان خانه شماباشد. این نام به مردم می گوید که کجا به دنبال حضور شما روی اینترنت باشند.

نام دامنه من چه باید باشد؟

نام دامنه به چند عامل بستگی دارد، و یک پاسخ ساده برای این سوال نیست. ابتدا، از خود چند سوال بپرسید. شما می خواهید در گوگل به چه عنوان یافت شوید؟ نام تجاری شما چیست؟ ( میتوانید از مقاله انتخاب دامنه برای سایت تجاری نیز دیدن کنید ) کار شما درباره چیست؟ آیا عامل منحصر به فردی وجود دارد که ما باید در نظر بگیریم؟

من یک طراح قالب هستم. من میبایست یک دامنه برای خودم یا برای اسم قالبم در نظر بگیرم؟

به عنوان یک قانون کلی، من می گویم یک نام ساده برای دامنه سایت خود انتخاب کن و همه صفحات کتابها را در این سایت دسته بندی کن. استثنائاتی برای این قانون وجود دارد،اگر شما یک قالب با عنوان جدید “همراهان” داشته باشید، بهتر است که به این شکل http://Weblian.ir/hamrahan/ عرضه شود تا اینکه فقط عنوان کتاب را برای نام دامنه انتخاب کنید.

دامنه ای که من می خواهم، در دسترس نیست! چه کنم؟

نگران نباشید. هرچه سایتهای بیشتر و بیشتری بر روی اینترنت می آیند، یافتن نام دامنه سخت تر و سخت تر می شود. اما هنوز گزینه هایی وجود دارد که توسط دیگران ثبت نشده باشند. ابتدا، توجه کنید که نسخه .net یا .org از دامنه موردنظر خود را انتخاب کنید. آیا هیچ کدام از آنها در دسترس نیست؟ فرمت جدید .co، .com  است. (چون دامنه های .com بسیار زیادی ثبت شده است، شما می توانید اکنون از .co استفاده کنید.) باز هم هیچ یک از اینها در دسترس نیست؟، ما گزینه های بیشتری داریم.

  • اگر شما به دنبال ثبت نام خود برای دامنه هستید، سعی کنید ابتدای نام میانی خود را بیفزایید.
  • سعی کنید در دامنه از فاصله ها استفاده کنید، مانند susan-jones.com به جای susanjones.com
  • آیا شما شرکتی محلی هستید؟ پس افزودن شهر خود یک ایده جالب است! به جای ثبت businessname.com شما می توانید businessnamecity.com را بگذارید.( پیشنهاد ما مطالعه مقاله راه های موفقیت در تجارت الکترونیک میباشد )
  • لازم نیست حتما دامنه شما نام کسب و کار شما باشد. آیا فکر می کنید مردم می خواهند شما را برای کلمه کلیدی دیگری بیابند؟ برای اینکه بگویید شما یک نقاش در سرویس نقاشی امی هستید، ممکن است به جای paintingservicechicago.com از amyspaintingservice.com استفاده کنید.

 

آیا دامنه های مختلف  (.org/.net/.co/.us)  تفاوتی در رتبه گوگل ایجاد می کنند؟

خیر. گوگل یک رفتار ترجیحی (ممتاز) یا رفتار ترجیحی دیگری ایجاد نمی کند. اگر سایت شما محتوای خوبی دارد، سر موقع بروز رسانی می شود ، بری موبایل بهینه باشد و همه ۸۰۰ قانون دیگر گوگل از جمله لینک بیلدینگ را دنبال می کند، به راحتی با هر دامنه ای میتوانید رتبه کسب کنید.

چند نکته دیگر در انتخاب دامنه برای سایت

  1. نوشتن نام دامنه را آسان کنید.
  2. به خاطر سپاری آن را راحت کنید.
  3. تا جایی که ممکن است کوتاه باشد.
  4. از تخلف قانون حق چاپ اجتناب کنید.
  5. آن را منحصر به فرد کنید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان